Ekonomi

PWC, OpenAI’nin en büyük kurumsal müşterisi olarak anlaşma imzaladı

PricewaterhouseCoopers (PWC), kurumsal sektördeki yapay zekâ uygulamaları için önemli bir gelişme olarak OpenAI ile bir anlaşma imzaladı ve bugüne kadar kurumsal teklifler için en büyük müşterisi oldu.

Çarşamba günü Wall Street Journal tarafından bildirildiği üzere, bu ortaklık aynı zamanda PWC’yi OpenAI ürünlerinin açılış satıcısı olarak belirledi.

Mali koşullar ve anlaşmanın süresi de dahil olmak üzere anlaşmanın ayrıntıları açıklanmadı. Ancak bu hamle, operasyonel verimliliklerini ve hizmet sunumlarını geliştirmek isteyen büyük firmaların yapay zeka teknolojisine artan ilgisinin ve yatırımının bir göstergesidir.

PWC ve OpenAI arasındaki işbirliğinin, yapay zeka girişiminin gelişmiş ürünlerinden yararlanarak iş süreçlerini dönüştürmesi ve PWC’ye pazarda rekabet avantajı sağlaması bekleniyor.

Yenilikçi ve güçlü yapay zeka modelleriyle tanınan OpenAI, muhasebe ve profesyonel hizmetler sektöründe küresel bir lider olan PWC’nin geniş erişiminden ve müşteri tabanından yararlanacak.

Bu anlaşma, yapay zekanın kurumsal çözümlere artan entegrasyonunun ve teknoloji yenilikçileri ile köklü endüstri oyuncuları arasında oluşan stratejik ortaklıkların altını çiziyor. PWC’nin OpenAI’nin kurumsal ürününü benimsemesi, çeşitli sektörlerde yapay zekanın daha fazla benimsenmesinin önünü açabilir.

PWC’nin OpenAI’nin teknolojisini hizmetlerinde nasıl uygulamayı planladığı veya bayi olarak rolünü nasıl yöneteceği ile ilgili ayrıntılar henüz açıklanmadı.

Bu duyuru, OpenAI’nin PWC’de önemli bir ortak edinmesi ve şirketin kurumsal yapay zeka pazarındaki artan etkisini yansıtması açısından bir dönüm noktasıdır.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu