Ekonomi

Malatya’da kura heyecanı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Toplu Konut Yönetiminin (TOKİ) “İlk Evim, İlk İşyerim” toplu konut projesi çerçevesinde Malatya’da birinci etap kura çekimi tamamlandı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük toplu konut projesi olan “İlk Evim, İlk İşyerim” çerçevesinde Malatya’da yapılacak 2 bin 791 konutun kura çekiminin birinci etabı Merkez Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kura ile Malatya merkezde yapılacak bin 180 ve Darende ilçesinde yapılacak 241 konutun hak sahipleri belirlendi. Sonraki günlerde ise 350’si Doğanşehir, 250’si Akçadağ, 100’ü Arapgir, 100’ü Hekimhan, 150’si Yazıhan, 120’si Darende Balaban, 100’ü Kuluncak, 100’ü Kale ve 100’ü Pütürge ilçelerinde yapılacak konutların kuraları çekilecek.

Kura çekim merasiminde konuşan Vali Vekili Mustafa Öz, “Bizim kültürümüzde insanın başını koyacak eve ihtiyacı vardır. Hükümetimizin 20 yılda yaptığı 1 milyon 170 bin civarındaki konutlara ilaveten bu yıl da 250 bin civarında konut inşa edilecektir. Kuramızın çıkacak şanslı kişilere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sosyal konutlar için müracaat yapan vatandaşlar ise heyecandan uyuyamadıklarını lisana getirerek, kura çekiminin iyi olmasını diledi. Kura çekiminde ismi çıkan vatandaşlar gözyaşlarını tutamazken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiler.

Kura çekim merasimine Malatya Vali Vekili Mustafa Öz, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Vilayet Müdürü Ali Laloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hasan Demez ve konut için müracaat yapan vatandaşlar katıldı. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu