Haber

Almanya’da havalimanı çalışanları grevde: Uçuşlar iptal edildi

Almanya’da Berlin ve Hamburg havalimanlarında çalışanlar işlerinden ayrıldı. Bir günlük grev nedeniyle uçuşlar aksadı. Grev nedeniyle Berlin’deki Brandenburg Havalimanı’ndaki tüm kalkışlar iptal edildi.

VOA Türkçe’nin haberine göre sendikadan yapılan açıklamada, işten ayrılma hareketinin bu gece yarısına kadar devam edeceği açıklandı. Havalimanında şu ana kadar 240 civarında uçuşun iptal edildiği belirtiliyor. Sayının gece yarısına kadar artacağı söyleniyor.

Benzer şekilde Hamburg havalimanında AHS olarak adlandırılan yer hizmetleri veren şirketin çalışanlarının 24 saat durma hareketi nedeniyle uçuşlarda aksamalar yaşandı.

Hamburg Havalimanı’nda diğer yer hizmetleri şirketlerinin faaliyetlerine devam ettiği AHS dışında hizmet alan şirketlerin uçuşlarının iş duruşundan etkilenmeyeceği belirtildi. AHS’nin şu ana kadar hizmet verdiği 31 seferin gerçekleşmediği, şirketin Pazartesi günü hizmet vereceği 160 seferinin bulunduğuna dikkat çekildi. Yetkililer bu uçuşların mümkün olmayacağını söyledi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu