Haber

Trump suçlamaları reddetti ve serbest bırakıldı

ABD eski Başkanı Donald Trump, 2020’de kaybettiği başkanlık seçimlerinin sonucuna müdahale etmekle suçlandığı davanın ilk duruşmasında kendisine yöneltilen 4 suçlamayı da reddederek tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Trump, 2020’de kaybettiği başkanlık seçimlerinin sonucuna müdahale etmekle suçlandığı Washington DC’deki mahkemede kendisine yöneltilen dört suçlamayı da reddederek, 6 Ocak 2021’deki kongre baskınına odaklandı. tutuklamaya çalışmadı, davada tanık olduğu bilinen hiç kimseyle iletişim kurmasına izin verilmemesi de dahil olmak üzere bazı kısıtlamalarla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Duruşma yaklaşık 30 dakika sürerken, davanın bir sonraki duruşması 28 Ağustos’ta görülecek. Trump’ın duruşmasının ardından New Jersey’e gitmesi bekleniyor.

Bugünkü duruşmaya Yargıç Moxila Upadhyaya başkanlık ederken, bir sonraki duruşmaya Federal Bölge Yargıcı Tanya Chutkan başkanlık edecek. Chutkan, Kongre baskını davalarında sanıklara savcıların istediği cezaların aksine daha ağır cezalar vermesiyle tanınıyor. Dava, Trump’ı “ABD’yi yanıltmak için komplo kurmak”, “resmi bir süreci engellemek için komplo kurmak”, “resmi bir süreci engellemeye çalışmak” ve “seçmenlerin anayasal haklarını kullanmalarını engellemek için komplo kurmakla” suçladı.

Trump, son 4 ayda üçüncü kez hakim karşısına çıktı

Trump, farklı davalar kapsamında son 4 ayda üçüncü kez mahkemeye çıktı. Trump, 2016 Başkanlık seçimleri sırasında yetişkin sinema oyuncusu Stormy Daniels’a “sessizlik payı” ödediği suçlamasıyla aleyhine açılan dava kapsamında 4 Nisan’da New York’ta mahkemeye çıktı ve getirilen suçlamaları dinledikten sonra 34 suçlamanın hepsini reddetti. duruşmada ona karşı.

Trump daha sonra Miami, Mar-a-Lago’daki Palm Beach malikanesinde bulunan zımni belgelerin ardından başlatılan soruşturma kapsamında 13 Haziran’da mahkemeye çıktı ve kendisine yöneltilen 37 suçlamanın hepsini reddetti. – WASHINGTON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu