Haber

Süper Lig’de ‘yabancı TV gözlemci sistemi’ başlıyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig’in 26. haftasından itibaren “yabancı TV gözlemci sistemi”nin hayata geçirileceğini duyurdu.

TFF’den yapılan açıklamada, “Yeni dönemde aralarında UEFA’nın eski elit hakemlerinin de bulunduğu 10 yabancı gözlemci Türk futboluna hizmet edecek. Yabancı gözlemcilerin vereceği puanlar hakem puanlama sisteminin yüzde 50’sini oluşturacak” denildi.

Hakem puanının yüzde 50’sinin de saha gözlemcisi, VAR personeli, hakemler ve gözlemcilerin de aralarında bulunduğu 119 kişi tarafından verileceği belirtilen açıklamada, şöyle devam edildi:

“Bugün, UEFA’da üst düzey görevlerde bulunan 10 yabancı gözlemci, Trendyol Süper Lig’de bu haftadan itibaren görev yapan hakemleri değerlendirip puanlayacak. Bu gözlemci grubunun vereceği puanlar, yeni dönemde hakem puanlama sisteminin yüzde 50’sini oluşturacak. Puanın yüzde 50’si ise VAR ekibi, iki büyük ligde görev yapan hakem ve gözlemcilerin yanı sıra sahadaki 119 kişinin yapacağı anket değerlendirmesiyle belirlenecek. gözlemciler.

Yabancı gözlemcilerin isimleri şöyle: Frank De Bleeckere (Belçika), Jorn West Larsen (Danimarka), Mike Riley (İngiltere), David Borbalan (İspanya), Cees Bakker (Hollanda), Alan Snoddy (Kuzey İrlanda), Lucilio Batista (Portekiz). ), Alexs Deaconu (Romanya), William Young (İskoçya), Bo Karlsson (İsveç).

(SPOR HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu