Teknoloji

Sony, Artış Öncesi Yıllık PS Plus Aboneliklerini Sınırlandıracağını İddia Ediyordu: En Fazla 2025 Yılına Kadar Uzatılabilir

Sony geçtiğimiz günlerde korkulan açıklamayı yaparak, aylık abonelik sistemi PlayStation Plus’ın yıllık fiyatlarının tüm dünyada artırılacağını duyurmuştu. ABD’de 6 Eylül’den itibaren geçerli olacak artış yüzde 35 oldu. Türkiye ile ilgili rastgele bir detay paylaşılmadı.

Tahmin edebileceğiniz gibi Sony’nin fiyatı artırma kararının ardından oyuncular yıllık aboneliklerini yenilemek için harekete geçti. Ancak şirketin bu konuda sahip olduğu argümanlar sınırlamaBunu uyguladığını gösterdi.

PS Plus yenilemelerinin en fazla 2025 yılına kadar yapılabileceği iddia ediliyor.

Oyun geliştiricisi Tayfun Kumaş, paylaştığı ekran görüntüsünde PS Plus abonelikleriyle ilgili bir iddia yayınladı. Bilinmeyen görüşmede, Sony’nin 9 Eylül’e kadar yıllık abonelik yenilemeye kısıtlama getirdiği iddia ediliyor. Ayrıca kısıtlamanın 29 Ağustos’ta başladığı ve 6 Eylül’de Türkiye’de ciddi bir fiyat artışı olacağı tezleri de var. Sony’nin küresel artış için açıkladığı tarih).

Bugün sosyal medyada onlarca Türk oyuncu, aboneliklerini yenilemeye çalıştıklarında sorunlarla karşılaştıklarını bildirdi. Hatta gönderilerde doğrudan üyeliğe izin verilmediğini söyleyenler bile oldu. Ancak birçok argüman şirketin üyeliğine dayanıyor 2025’in ötesine uzanmakİzin verilmemesi yönündeydi. Hiçbir problemin olmadığını Bunu diyenlerin olduğunu da eklemeyi unutmayalım. Şimdilik Hiç bir şey kesin değildir.

Sony’nin kısıtlamaya ilişkin resmi bir açıklaması olmasa da gelen tüm bilgiler, bir kısıtlama uygulanabileceğini gösteriyor. Bu da demek oluyor ki geçtiğimiz haftalarda 27 yıllık PS Plus aboneliği alan arkadaş aslında çok mantıklı bir hamle yapmış.

PS Plus artışının Türkiye’ye nasıl yansıyacağına dair henüz bir bilgi yok. Ancak dolar kurundaki yükseliş ve uzun süredir artış yaşanmaması %35’in çok üzerinde bir fiyat görme ihtimalimizi güçlendiriyor.

seydisehirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu