Haber

Şanlıurfalı bir hayırseverden Gazze’ye destek

Gazze’deki ihtiyaç sahiplerine destek amacıyla Şanlıurfa’da açılan çadırda 12 yaşındaki bir çocuk tarafından 2 bin TL’ye satışa sunulan bisiklet, bir hayırsever tarafından 8 bin TL’ye satın alındı. İsmi açıklanmayan hayırsever, parayı Gazze’ye verdi ve bisikleti süsledikten sonra sahibine geri hediye etti.

Şanlıurfa’nın merkez Haliliye ilçesindeki Topçu Meydanı’nda Gazze’ye destek amacıyla yardım çadırı kuruldu. Çadıra giden 12 yaşındaki Ali Haydar Zeren, babasının hediye ettiği bisikletini 2 bin TL’ye Gazzeli çocuklara sattı. Küçük çocuğun bisikletini Gazze için satışa çıkardığını duyan hayırsever, 8 bin lira ödeyerek bisikleti satın aldı. Bisikleti tamire götüren ve isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever vatandaş, bakımını yaptıktan sonra süsleyerek çadırdaki personele geri getirdi. Bisikletin çocuğa tekrar hediye edilmesini isteyen hayırsever vatandaş, Gazze’ye 8 bin liranın gönderilmesini istedi.

“Onu süsledi ve hediye olarak bana geri verdi”

12 yaşındaki Ali Haydar Zeren, bisikletinin kendisine tekrar hediye edildiğini öğrenince çok sevindi. Bisikletini almakla kalmayıp Gazzeli çocuklar için 8 bin lira da bulan koca yürekli çocuk, “İki hafta önce bisikletimi Gazze için kurulan yardım çadırında 2 bin liraya açık artırmaya çıkardım. Son gün ise adını henüz bilmediğim bir hayırsever 8 bin liraya satın aldı.” “Onu süsleyip bana hediye etti. Benim için de büyük bir sürpriz oldu. Allah rahmet eylesin” dedi.

Bağışçının bisikleti süsledikten sonra çocuğa hediye ettiğini belirten STK Temsilcisi ve Çadır Sorumlusu Halil İbrahim Demircan, “Ali Haydar kardeşimizin bize hediye ettiği ve hediye ettiği bisiklete adını vermek istemeyen bağışçı kardeşimiz. Son gün 8 bin lira verdik. 8 bin lirayla da bu bisikleti bağışçımıza verdik.” Teslim etmeyi düşündüğümüz anda bağışı yapan kişinin bisikleti süsleyip süslemek ve Hafız kardeşimize hediye etmek istediği haberini aldık. Bunu duyduğumuza çok sevindik. Elhamdülillah bugün buraya bu bisikleti Hafız kardeşimize hediye etmeye geldik. Allah ondan razı olsun. dedi. -ŞANLIURFA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu