Haber

Murat Kurum Küçükçekmece’deki saldırıyı kınadı

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, “Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Birlik ve beraberliğimize hiç kimse ama hiç kimse gölge düşüremez, demokrasimize gölge düşüremez” dedi. İnşallah en kısa sürede failler yakalanır ve adli makamlarca kendileriyle iletişime geçilir.” “Tüm hukuki süreçler birlikte takip edilecek” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı adayı Aziz Yeniay’ın seçim kampanyası sırasında gerçekleştirilen saldırıya ilişkin AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanlığı’nda açıklama yaptı. Kurum, şunları söyledi: “Sayın liderimiz, aday tanıtım töreninde orada derneklerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte konuşma yaparken, uzun namlulu ve tabancalarla ateş açıldı ve bu ateş sonucunda bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Yoldan geçen kardeşlerimiz ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı.Adalet Bakanlığımız, Savcılığımız, Valiliğimiz, İçişleri Bakanlığımız ve emniyet birimlerimiz gerekli incelemeleri yapıyor.Yaralı vatandaşımızı az önce ziyaret ettik. Tüm arkadaşlarımızla birlikte hastanemizde ağır yaralanan kardeşimizin tüm tedavilerini doktorlarımız gerçekleştiriyor ve hem Sağlık Bakanımız hem de Cumhurbaşkanımız çalışmaları yakından takip ediyor. “Ailesi ile bir araya gelerek acil şifalar dileklerimizi ilettik. Yaralı kardeşimize Rabbimden bir an önce şifa vermesini diliyorum” dedi.

“DEMOKRASİMİZE AŞIRI YÜKLEMEYECEKLER”

Kurum, “Tüm milletimize, hemşehrilerimize ve İstanbullu kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Kimse ama hiç kimse gölge düşüremeyecek. Birliğimize, beraberliğimize, demokrasimize, yaptığımız seçim çalışmalarına, umarım failler birlik olur.” En kısa sürede yakalanacak ve adli mercilerimizle birlikte tüm hukuki süreçler takip edilecektir. Tekrar tüm milletimize geçmiş olsun diyor, Sayın Liderimize, Küçükçekmece teşkilatımıza, burada bulunan tüm kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Sayın Cumhurbaşkanımıza da bir kez daha teşkilatımıza ve milletimize geçmiş olsun diliyoruz. “Size şunu iletmek istiyorum. İnşallah polis birimlerimiz failleri en kısa sürede yakalayacak ve her menfur saldırıda olduğu gibi burada da gereken cezayı yakalayacak ve sorumlulara gereken ceza verilecektir.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu