Haber

Mobilya Mesleki Yeterlilik Belgesi İnegöl’den…

bursaekspress.com / BURSA (İGFA) –31 Aralık 2021 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete ile mobilya mesleklerinde çalışanlar için Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirildi.

Geçiş dönemi olarak belirlenen 12 aylık sürenin bitmesi ile birlikte 2023 yılında hem mobilya imalatçıları hem de döşemelik işçileri resmi olarak mesleki yeterlilik belgesi kapsamına alınmıştır.

Spesifik Sertifikasyon İnegöl’de Türkiye’de mobilya imalatı seviye-4 (rev:01) mesleki yeterlilik belgelerini alan ilk kuruluş oldu.

Özgül Dokümantasyon Genel Müdürü Dr. Oğuzhan Karagül, yetkilendirme süreçlerinin bir yılı aşkın süredir devam ettiğini ve bu süreci başarıyla tamamlayan ilk kuruluş olduklarını, bunun İnegöl için gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Özgül Sertifikasyon’un bu başarılı projesi ile İnegöl’deki mobilya firmalarının mesleki yeterlilik belgelendirme hizmetlerine hızlı bir şekilde ulaşabileceklerini ve şehrin kendi yerel kurumlarıyla şehrin ekonomisinin tekrar sirküle edileceğini belirten Karagül, “Süreç tamamlandığında , sektör çalışanları yasal sorumluluklarını yerine getirmiş ve AB ülkeleri de dahil olmak üzere yurt dışında tanınan bir belge ile mesleki yeterliliklerini akredite etme imkanına sahip olacaklardır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu