Haber

“Mavi Vatan ve Türk Denizcilik Tarihi” söyleşisi Kütahya’da yapıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde (DPÜ) Tuğamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı’nın katılımıyla “Mavi Vatan ve Türk Denizcilik Tarihi” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirildi.

DPU Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak’ın İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Amfi-2’de yaptığı röportajda Yaylacı, Türk milletinin denizcilikle bağlantısının yüzyıllar öncesine dayandığını söyledi.

Yaygın olarak öğretilen tarih içerisinde Türklerin denizle bağlantısının olmayışının apaçık bir planın parçası olduğunu belirten Yaycı, “Biz öyle büyük bir milletiz ki, Türk milletini tarihten çıkarırsanız tarih kalmaz.” Bunu Ruslar da İngilizler de söylüyor. Biz her zaman üç kıtadaki her milletin öğrettiği kitaplarda yer alıyoruz. Biz kesinlikle biziz.” “Biz her milletin tarihine dokunduk, yer aldık. Algı o kadar büyük bir operasyon ki bir silah. Algı operasyonuna tabi tutuluyorsunuz, gerçeklerden uzaklaştırılıyorsunuz, başka şeyleri gerçek gibi gösteriyorlar.” söz konusu.

Denizlerin çok değerli olduğunu ve Türkiye’nin sloganı olduğunu savunan Yaycı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk milletinin yanında olanların yanında olduğunu, kendisine karşı olanların karşısında olduğunu vurguladı.

“Hepimiz birlikte Türk milletiyiz. Bu coğrafyada denizlere isim veren milletiz” diyen Yaycı, şöyle devam etti:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’ni ve Türk milletini kimse küçümseyemez. Etrafımız bir ateş çemberi ile çevrilidir. Biz öyle bir milletiz ki, dünyada eşi benzeri yoktur. Evladı olacak başka millet yoktur. Askerde şehit olan ve gelip taziyelerini ileten vatana şükür diyebilenler, bu yüzden “Kimse bize meydan okuyamaz. Türk milleti bugüne kadar pek çok zorluktan geçti ve hepsinden zaferle çıktı.”

Programın sonunda Rektör Kızıltoprak Yaycı’ya hediye takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu