Haber

Kılıçdaroğlu’dan “Cumhurbaşkanlığı bırakacak mısınız?” tek cümlelik cevap

Seçimin ardından sessizliğini bozan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü gazetesinden Hürmet Öztürk ile yaptığı röportajda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

GÖREVİ BIRAKIYOR MU?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybetmesinin ardından başkanlığı sorgulanan Kılıçdaroğlu, “İşinizi bırakacak mısınız?” sorusuna “Parti elbette doğal olarak karar verir” şeklinde yanıt verdi.

MYK ÜYELERİNİN TALEPLERİ

MYK üyelerinin istifasını değerlendiren Kılıçdaroğlu, “CHP Parti Meclisi üyeleri doğal olarak her seçimden sonra olduğu gibi bu seçimden sonra da istifa dilekçelerini verdiler. Daha önceki seçimlerde de istifa dilekçelerini verdiler. Bu klasik bir durum. Parti Meclisimizde bugün (Cumartesi) de toplanacak.Tabii ki seçim sürecini konuşacağız.MYK’daki arkadaşlar da görüşlerini bildirdiler.Merkez Yürütme Kurulundaki arkadaşlar partimizin seçim süreci, harcamaları ve diğer konularda bilgi verildi. Her konu detaylıca tartışıldı ve tartışıldı. Soruları ve görüşleri alındı. Artılarımız ve eksilerimiz değerlendirildi.”

“OLAĞAN KURULUNU HUKUKA AYKIRI YAPACAĞIZ”

Partinin olağan kongresini seçim nedeniyle ertelediklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, bundan sonraki süreci şöyle anlattı: “Olağan kongremizi maddelere göre yapacağız. Parti Meclisimiz karar verecek. Bunun için avukat arkadaşlarımız tarih veriyor. O tarihlemenin içinde ilçe, il kongreleri ve ardından genel kurul… Belli bir süreç var ve biz o süreçte onları da tamamlayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu