Yaşam

Kemal Kılıçdaroğlu: 6 değil ama gerekirse 16’lı, 26’lı masalar kurarım

14 ve 28 Mayıs’taki seçim yenilgilerinin ardından muhalefet kanadının suları yatışmıyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinin kurultayında Millet İttifakı’ndan ayrılacağını açıklayacağı tartışmaları ortasında…

İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale de yaptığı açıklamada bu iddiayı haklı bulduğunu söyledi. “İstanbul’u, Ankara’yı ve diğer belediyeleri bizim sayemizde aldınız”ima ederek, “İYİ Parti olarak seçimleri ve belediyeleri kazanarak yerel gücümüzü göstermek istiyoruz”sözleriyle, “Yerel seçimlere ayrı girebiliriz”haber verdi.

Kılıçdaroğlu’ndan itirafla ilgili açıklama

Tele1 canlı yayınına katılan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ittifakın dağılmasının yansımalarını anlattı.

Günün şartlarına göre değerlendireceklerini belirten CHP Genel Başkanı, şunları söyledi: “Bütün belediye başkan arkadaşlarımız ittifak yokmuş gibi göreve başlasınlar”Yaptığı açıklamalarla ittifakın bozulduğunu ima etti.

“Gerekirse 26 kişilik masa kurarız”

Kılıçdaroğlu, kendisine yöneltilen eleştirilere de değindi. “Bu ülkenin aydınlanması için, barış için, herkesin kazanacağı bir ortam yaratmak için gerekirse 16’lı, 26’lı masa kurarım. İşin ideolojisini anlamamışlar. Neyin ne olduğunu hala içselleştirmiş değiller.” demokrasidir ve insanların demokrasiyi savunmak için halka açık bir yere gelmeleri gerektiğini, olaya kişisel bir bakış açısıyla bakarlar, ‘Ben olmazsam bir anlamı olmaz’. Demokrasi için orta yere geleceğiz Düne kadar tartıştık ne oldu?söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu