Haber

İstifa eden hakem kim? Kemal Yılmaz neden istifa etti? Kemal Yılmaz hangi maçları yönetti?

Süper Lig’in deneyimli yardımcı hakemlerinden Kemal Yılmaz, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Peki istifa eden hakem kim? Kemal Yılmaz neden istifa etti?

KEMAL YILMAZ NEDEN İSTİFA ETTİ?

Kemal Yılmaz’ın istifa açıklaması şöyle;

Sayın Futbol Kamu Bilgilendirmesi

27 yıldır büyük bir sorumluluk, tutku ve onurla “yeşil sahalarda” yardımcı hakem olarak çalışıyorum…

Görevde bulunduğum son futbol maçı sırasında ve sonrasında yaşanan gelişmelere dayanarak, gördüğüm ihtiyaç konusunda Futbol Kamuoyuna açıklama yapma gereği duyuyorum. Bilindiği üzere F.Bahçe AŞ – Atakaş Hatayspor maçında ben bize verilen talimat doğrultusunda hareket ederek hakemin göremediği bir durumda penaltı asisti/uyarısı verdim, hakem de bunu olumlu değerlendirdi ve penaltı kararı verdi.

Penaltı kararı sonrasında yaşananlar ve bunun neden olduğu yorum ve değerlendirmeler futbol kamuoyunun bilgisi dahilindedir. Futbol kamuoyunun sahada aldığımız kararın doğruluğunu pekiştirdiğini söylemekten memnuniyet duyuyorum.

Maç sonrasında gözlemciler tarafından verilen ve MHK’ya bildirilen “notların” da yüksek olması, durumun sağlıklı olarak değerlendirildiğini ve karara yansıdığını gösteriyor. Bu gelişmeler ışığında ve normal uygulamalara uygun olarak bu hafta oynanacak maçlarda oynamayı beklemem çok doğal; ne yazık ki bu gerçekleşmedi.

Elbette hakemlerin atanması Merkezi Hakem Kurulunun takdirindedir. Ancak bu karar, tartışmalara yol açan ve genel olarak doğru karar olarak kabul edilen bir maçın hemen ardından alındı; Bu durum bende Merkezi Hakem Kurulu’nun bu pozisyonu “yanlış” olarak değerlendirdiği izlenimini uyandırdı. Bu davranış tüm hakem camiasının bildiği bir gerçektir. Bu uygulamayı sadece kendime yapılan bir haksızlık, hakem atama kriterlerine aykırılık ve tutarsızlık olarak görmüyorum; Alanındaki düzenlemeler çerçevesinde tüm hakemlerin özgür, tarafsız ve adil karar verme süreçlerini engelleyen veya zorlaştıran bir yaklaşım olarak görüyorum.

27 yıldır büyük bir aşkla, emekle ve tutkuyla sürdürdüğüm aktif hakemlik kariyerime bugün itibarıyla bahsettiğim ilişkilerle son veriyorum.

İlerleyen günlerde ihtiyaç duyulması halinde daha detaylı bir açıklama yapacağım açıktır.

Saygılarımla,

KEMAL YILMAZ HANGİ MAÇLARI YÖNETTİ?

Daha fazlası için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu