Haber

İstanbul’da Taksimetre Artışı Sonrası Taksiciler Merkezlere Akın Etti

İstanbul’da taksimetrelerdeki yüzde 51,52’lik artışın ardından taksiciler taksimetre güncelleyen merkezlere akın etti. Öte yandan taksimetre artışları gece yarısından itibaren geçerli olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Ulaşım Uyum Başkanlığı (UKOME) toplantısının ardından taksimetrelere yapılacak zam yüzde 51,52 olarak belirlendi. Kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından taksiciler, taksimetre zamlarını güncellemek için çarşamba gününden itibaren soluğu taksimetre tamiri ve güncellemesi yapan merkezlerde aldı. TETAŞ firması teknisyenleri tarafından yapılan güncellemenin ardından taksi sahipleri bu akşam saat 24.00 itibariyle güncel fiyatlar üzerinden hizmet verecek. Güncelleme işleminin yarın akşam saat 19:00’a kadar devam edeceği öğrenildi.

“Taksimetre ayarlarını yapıyoruz”

TETAŞ Teknisyeni Emirhan Keskin, “Taksimetre ayarlarını yapıyoruz. Çarşamba akşamı başladık. Şu an itibariyle yaklaşık 2 bin 700 kişiye yaptık. Sarı ve siyah taksilerimiz var. 2 bin araç daha bekliyoruz.” geri dönmek için yarın akşam 19.00 a kadar açığız taksici arkadaşlar gece 24.00 da güncelleme yaptıklarında yeni tarifelerine başlamış olacaklar dedi.

“Taksimetre ayarımızı yaptırmaya geldik”

Taksi sahibi Çet Hasdemir, “Babamla taksiciyim. Bugün taksimetremizi ayarlatmaya geldik. Tüm İstanbul’a hayırlı olsun. Geliri bereketiyle gelsin inşallah.” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

aralik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu