Haber

İskenderun depreminde hayatını kaybedenler anıldı

Merkezi KAHRAMANMARAŞ olan depremde yıkılan Hatay’ın İskenderun ilçesindeki Eda Apartmanı’nda hayatını kaybedenler anıldı. Genel Cerrahi Uzmanı Dr., depremde eşini ve iki çocuğunu kaybetti. Yılmaz Şahutoğlu: “Bizi dünyaya bağlayan varlıklarımızı kaybettik.” söz konusu.

Beşiktaş Taraftarlar Derneği İskenderun Şube Başkanlığı öncülüğünde, 6 Şubat depreminde yıkılan Eda Apartmanı’nda hayatını kaybedenler için anma etkinliği düzenlendi. Hayatını kaybedenlerin yakınları, Beşiktaş Taraftarlar Derneği İskenderun Şube Başkanı Enkaz sahasında düzenlenen etkinliğe Sedat Uysal, CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Yılmaz katıldı. Beşiktaş bayrağı ve ‘Unutmayacağız’ pankartının asıldığı alanda meşaleler yakıldı, katılımcılar ellerine karanfiller alarak Hatay haritası oluşturdular. Eda Apartmanı’nda eşini ve iki çocuğunu kaybeden Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, bir yıl önce büyük bir kıyamete maruz kaldıklarını belirterek, şunları söyledi:

“İçinde bulunduğumuz dünyaya bağlandığımız, umut bulduğumuz, dünyaya hayat bulduğumuz gözlerle baktığımız, bizi hayata bağlayan burada hayatımızı kaybettik. Geleceğimizi kaybettik. hayallerimizi kaybettik, umutlarımızı kaybettik. Her birimiz çocuklarımızı, eşlerimizi, annelerimizi, babalarımızı, akrabalarımızı, kısacası bizi dünyaya bağlayan varlıklarımızı kaybettik. Hayatımızı kaybettik. Bu yüzden Şubat 6 hepimiz için çok büyük bir kıyametti. İnanıyorum ki bu acılar bir yıl değil, bu dünyada nefes aldığımız sürece kalbimizi, ruhumuzu, varlığımızı yakmaya devam edecek. Bunu sürdüreceğiz. Birbirimize sevgiyle yaklaşarak, birlik ve beraberliğimizi her zamankinden daha fazla önemseyerek acılara dayanabiliyoruz. Allah hepimizin ruhlarına rahmet eylesin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu