Haber

İngiltere Dışişleri Bakanı İngiltere Mezunlarıyla Buluştu

British Council’ın, Birleşik Krallık’ta öğrenim gören öğrenci ve mezunları bir araya getirmek, küresel ağ bağlantıları sağlamak ve başarılarını kutlamak amacıyla düzenlediği ‘Alumni UK’ etkinliği, 14 Eylül Perşembe günü Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliği Rezidansında gerçekleştirildi. 100 misafirle birlikte. İngiltere Dışişleri Bakanı James CleverlyVe İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi Jill MorrisEv sahipliği yaptı.

Birleşik Krallık mezunlarının dünya çapında fark yaratan başarılarını kutlayan prestijli Study UK Mezun Ödülleri’nin de tanıtıldığı etkinlik, aynı zamanda geçmiş yılların Study UK Mezun Ödülleri’ni kazananlar ile GREAT ve Women in Science akademisyenlerine de ev sahipliği yaptı. British Council Türkiye Müdürü Gill Caldicott,Bugün Mezun Ödülleri’nin açılışında İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly’yi ağırlamaktan ve mezunlarımızı, ödül kazananlarımızı ve bursiyerlerimizi bir araya getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.. Birleşik Krallık’ta öğrencilerin aldıkları dünya standartlarında eğitimin onlara hayatları boyunca pek çok avantaj sağladığına her fırsatta şahit oluyoruz.  British Council olarak yıllardır sürdürdüğümüz eğitim, burs ve hibe programlarımızla Birleşik Krallık’ta eğitim gören bireylere destek olmaya devam ediyoruz. Bu bireylerin dünya çapındaki başarılarına ortak olmak ve onların küresel platformlara yayıldıklarını görmek bizi gururlandırıyor. “Bu başarılara öncülük etmekten mutluluk duyuyoruz”British Council’ın bu alanda çalışmalarını sürdüreceğinin altını çizdi.

Etkinlikte Study UK Mezun Ödülleri kazananlarından Dr. Aslı Akyol Keyifli (Hacettepe Üniversitesi-Bilim ve Sürdürülebilirlik Ödülü 2022) ve Ali Ercan Özgür (İhtiyaç Haritası-Sosyal Etki Ödülü 2020) de konuşmalarıyla konuklara ilham verdi. ve başarı hikayeleri.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu