Haber

‘İkinci Uluslararası Naim Süleymanoğlu Halter Turnuvası’ yapıldı

Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Uluslararası Naim Süleymanoğlu Halter Turnuvası’ Pursaklar Belediyesi tarafından gerçekleştirildi.

İkinci Milletlerarası Naim Süleymanoğlu Halter Turnuvası Pursaklar Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Turnuvaya, Pursaklar Belediye Lideri Ertuğrul Çetin, Türkiye Halter Federasyonu Lideri Talat Ünlü öncülüğünde birçok sporsever katıldı. Mehter gösterisi ile başlayan turnuva protokole plaket taktimi ile devam etti.

Naim Süleymanoğlu Halter Turnuvasının ikincisinin gerçekleştirildiğini belirten Pursaklar Belediye Lideri Çetin, “Naim Süleymanoğlu zati dünya çapında kendini ispat etmiş aldığı derecelerle başarılarla kendini 20. yüzyılda kendinden çok kelam ettirmiş kahramanımız. Yalnızca onunla da kalmadı kardeşiyle bir arada Pursaklar’ın halter kıssasını başlattılar, birçok atlete antrenörlük yaptılar, dünya çapında olimpiyat ve dünya şampiyonu atletin yetişmesine vesile oldular ve öncülük ettiler. Bizim de ona bir vefa borcumuz var. Pursaklar Belediyesi olarak bu şuurla hareket ederek ikinci Naim Süleymanoğlu Milletlerarası Halter Turnuvasını ilçemizde yaptık. Yalnızca bir güne sığdırmadık bir hafta müddetle sportif karşılaşmaların yanı sıra söyleşilerin, sinema şovlarının olduğu bir kısım şenlik havasında bir programı organize ettik bunun memnunluğunu yaşıyoruz” tabirlerini kullandı.

Naim Süleymanoğlu ismini yaşatmak için, turnuvayı klasik hale getirdiklerini söyleyen Türkiye Halter Federasyonu Lideri Ünlü, turnuvayı ileri düzeye taşımak hedefiyle daha fazla iştirak sağlanmasının, en büyük hayali ve isteği olduğunu lisana getirdi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu