Teknoloji

Google’ın şirket politikaları inceleniyor: Şiddet ve nefret söylemi engellenecek!

Washington, Cuma günü Google politikalarının ve hizmetlerinin medeni hakları nasıl etkilediğine bakan bir kontrol yayınladı ve savunucuların böyle bir inceleme yapması yönündeki baskısını takiben teknoloji devinin yanlış bilgilendirme ve nefret söylemiyle mücadele etmek için adımlar atmasını tavsiye etti.

Reuters tarafından yayınlanan habere göre Google, sivil haklar denetimi, nefret söylemi ve yanlış bilgilendirme ile daha iyi mücadele edilmesini öneriyor. Şirketin duyurusu, Washington Post’un Cuma günü erken saatlerde Google’ın medeni haklar incelemesi yapmak için dışarıdan bir hukuk firması tuttuğunu bildirmesinin ardından geldi. Değerlendirmeyi yürütmek için hukuk firması WilmerHale görevlendirildi.

GOOGLE POLİTİKALARINI İNCELE

Cuma günü yayınlanan incelemede, Google’ın, özellikle de YouTube’un, nefret söylemi ve taciz politikalarını gözden geçirerek, kişilerin kasıtlı olarak yanlış cinsiyetlendirilmesi veya yeniden adlandırılmasındaki çıkarları ele aldığı ve “korunan gruplarla ilgili değişen normlara uyum sağlama”O tavsiye etti.

İncelemede ayrıca, şirketin yanlış seçim bilgileriyle daha doğru bir şekilde başa çıkabilmesi için dil akıcılığına sahip çalışanların çeviriye güvenmek yerine uygulama hareketlerine daha fazla dahil olmasını sağlaması gerektiğine de dikkat çekildi.

Google sivil haklar lideri Chanelle Hardy Cuma günü e-postayla gönderilen bir açıklamada şunları söyledi:

KAYNAK: HABER7

haberrefahiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu