Ekonomi

FDIC, iflas eden bankalar için soruşturma başlattı

Federal Mevduat Sigorta Şirketi (FDIC) lideri Martin Gruenberg, bankaların iflasının ardından soruşturma başlattıklarını söyledi.

FDIC, bankaların başarısız olmasına neden olan faktörleri belirlemek için kapsamlı araştırmalar yürütür. Amaçları, bankaların iflas etmesine neyin sebep olduğunu bulmak ve bunun gelecekte olmasını önlemek için adımlar atmak.

FDIC lideri Martin Gruenberg, Federal Deposit Insurance Corp. BeslediBaşkan Yardımcısı Michael BarrABD senatörlerine Silikon Vadisi Bankası, İmza BankasıVe Silvergate BankasıOlayda yaşananları açıklamaya hazırlanırken soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Gruenberg, banka iflaslarından sorumlu tutulabilecek eylemleri araştırıyor. İmza Bankası ve Silikon Vadisi Bankası başkanları. Bu inceleme, bankaların iflas etme nedenlerinin tespiti ve gelecekte bu gibi durumların yaşanmaması için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla yapılmaktadır.

FDIC Lideri Martin Gruenberg, ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’ne sunulmak üzere yaptığı yazılı konuşmada, bankaların iflaslarından sorumlu tutulabilecek Signature Bank ve Silicon Valley Bank başkanlarının eylemlerinin incelendiğini belirtti. Üst düzey yetkililerin, bankalara verdikleri zararlar ve yönetimdeki suistimaller de dahil olmak üzere bankaların iflasına neden olan faktörleri araştırdıklarını da belirtti. Gruenberg, yaptığı yazılı konuşmada çöküşün ayrıntılarını da detaylandırdı.

Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC), bu yıl iflas eden bu iki bankanın kurtarılmasına yardımcı olmak için ek 22,5 milyar dolarlık fon kullanması gerektiğini söylüyor. FDIC, bu paranın çoğunlukla sigorta kapsamında olmayan mevduatları karşılamak için kullanılacağını belirtse de, kripto para borsası FTX‘lerin çöküşü ve kripto para piyasasının etkisi de para ihtiyacına katkıda bulundu.

FDIC, bankalardaki üst düzey yetkililerin iflasına yol açan herhangi bir rastgele başarısızlıktan sorumlu tutulacağını söyledi.

Bu makale ilk olarak Paranfil’de yayınlandı.

habertusba.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu