Haber

Fatih Terim’den 100’üncü yıl videosu: Cumhuriyet, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ecdadımızın bize bıraktığı en büyük mirastır

Milli Takım’ın ve Galatasaray’ın efsanelerinden Teknik Direktör Fatih Terim, şunları söyledi: CumhuriyetCumhuriyetin 100. yıl dönümünü kutlayan video mesajını şu sözlerle paylaştı: “Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ecdadımızın bize bıraktığı en büyük miras.”

“BU MİRASA DAHA SIKIŞARAK SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ”

Fatih Terim, video açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bugün Cumhuriyetimizin 100. yılı. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ecdadımızın bize bıraktığı en büyük mirastır. Ve bu mirasa her geçen gün daha sıkı sarılmalıyız. Binlerce gazi ve şehidimizin büyük fedakarlıklarıyla milletimize kazandırılan Cumhuriyeti unutmadan gelecek nesillere taşımaktır.” Bu hepimizin en büyük görevidir.

“YENİ YÜZYILDAN BEKLENTİM EŞİTLİĞE İNANAN BİR TÜRKİYE OLMAK”

Yeni yüzyıldan beklentim ve temennim, geçen yüzyılda olduğu gibi, tam bağımsız çağdaş uygarlık düzeyinde, Cumhuriyet ilkelerine sahip, demokrasiye ve eşitliğe inanan bir Türkiye olmasıdır. “Cumhuriyet, hayatımıza giren demokrasi, tam bağımsız adalet, kadın-erkek eşitliği, akıl, bilim, sanat, medeniyet ve aydınlanma kavramlarıyla yüz yıl önce bile bugün hâlâ bizlere ışık tutabilmektedir. geleceğimizi planlıyoruz.”

yenipazar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu