Ekonomi

Emlak Katılım’ın net karı yılın ilk yarısında 3,01 milyar TL’ye ulaştı

Emlak Katılım’ın yılın ilk yarısında net karı 3,01 milyar TL’ye, operasyonel büyüklüğü ise 128,4 milyar TL’ye ulaştı.

Yılın ilk yarısına ilişkin finansal sonuçlara ilişkin Emlak Katılım’dan yapılan açıklamaya göre, hedefleri doğrultusunda istikrarlı büyümesini sürdüren bankanın 2023 yılının ilk yarısında net kârı 3,01 milyar TL oldu. özgün çalışmaların bölüme kazandırılması.

2023’ün ilk yarısında bankanın aktif büyüklüğü yıl sonuna göre yüzde 28, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 115,6 artarak 128,4 milyar TL’ye ulaştı.

Haziran sonunun getirdiği prestijle birlikte nakit finansman hacmi yılsonuna göre yüzde 18,9 artarak 52,6 milyar TL’ye, gayri nakdi finansman hacmi ise yüzde 35 artarak 14,1 milyar TL’ye çıkarak 66,8 milyar TL katkı sağladı. ülke ekonomisine. Bankanın toplanan fonları yılın ilk yarısında yılsonuna göre 20,7 milyar TL artarak 99,9 milyar TL’ye yükselirken, aynı dönemde özkaynak büyüklüğü yüzde 44 artarak 8,6 milyar TL’ye, sermaye yeterlilik rasyosu ise 29.7. İkinci çeyreğin prestijiyle birlikte çalışan sayısı 1.386’ya ulaşan bankanın şube sayısı 97’ye yükseldi.

Emlak Katılım Türkiye’de bir ilk olan ürün ve hizmetleri hayata geçirdi

Emlak Katılım, “Proje Tercihli Özel Fon Havuzu”, “Kazanan Çeyrek Hesap”, “Katılım Havuzuna Gelir Referanslı Sukuk İhracı”, “Ortaklığa ve Risk Paylaşımına Dayalı Sukuk İhracı”, “Yeşil Sukuk İhracı”, “Sürdürdüğü Çalışmalar “Sözleşmeli Yeşil Sukuk İhracı” ve “Katılım Bazlı Portföy Saklama” gibi öncü çözümleri departmana kazandırıyoruz.

Yılın ilk yarısında hedeflediği seviyenin üzerinde performans gösteren banka, faaliyete başladığı günden bu yana sektöre kazandırdığı yeni çalışmalarla fark yaratarak hizmetlerini genişletmeye devam ediyor. Emlak Katılım, misyonu doğrultusunda gelecekte de dijital kanallarını daha aktif kullanarak yenilikçi ürün ve hizmetlerini çeşitlendirmeye, müşteri tabanı ile hizmet ağını genişletmeye, ekonomiye ve istihdama katkı sağlamaya hız kesmeden devam etmeyi hedeflemektedir. .

gursuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu