Haber

Edirne Gümrük Kapılarında Alınan Tedbirler Görüşüldü

Erdoğan DEMİR / Keşan Postası (EDİRNE İGFA)
Toplantıda Trakya Dış Ticaret Gümrük Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan sunumla birlikte; Geçmiş yıllara ait yolcu ve araç giriş çıkış verileri, görevdeki çalışanların durumu, yapılacak ek atamalar, tatil takvimine bağlı olarak Avrupa ülkelerine olası giriş çıkış yoğunlukları değerlendirildi.

Toplantıda yapılan sunumlar ve brifinglerin ardından değerlendirmelerde bulunan Vali H. Kürşat Kırbıyık, “Bu noktada gümrüklerinde ortalama işlem sürelerini en aza indirmek, üst düzey, güler yüzlü, kaliteli hizmet ve güler yüzlü hizmet sunmak temel sorumluluğumuzdur. giriş ve çıkış işlemlerini yapmak.”

Vali Kırbıyık; “Bu süreçleri gerçekleştirirken bir yandan güvenliği, diğer yandan hızlı geçişi sağlamamız gerekiyor. Geçişlerin hızlandırılması Edirne’de avantaj sağlıyor. Vatandaşlarımızın geçişini öngördüklerinden daha hızlı tamamlayabilirsek kalan zamanlarını Edirne’ye, şehri gezmeye ve konaklamaya ayıracaklar. Bunu da değerli buluyorum. Bu durumda vatandaşlarımız şehrimizi tanırken aynı zamanda şehrimizin ekonomisine de önemli bir girdi oluşturmaktadır.

Öte yandan tır parklarında, yol kenarlarında ve diğer alanlarda girişten itibaren jandarmanın güvenlik önlemi alması çok değerli. Çalışma saatleri, vardiya saatleri ve planlama doğru yapılmalı, görev yapacak ve hizmet verecek tüm birimlerimiz koordinasyon içinde çalışmalıdır. Oluşabilecek yoğunlukların bir an önce giderilmesi için iş birliği ve uyumun süratle tesis edilmesi, tüm arkadaşlarımızın süreci takip etmesi ve aksamalara yol açmamaya özen göstermesi son derece önemlidir. Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’ın yanı sıra Vali Yardımcıları Sıdkı Zehin ve Samet Öztürk, Lalapaşa Kaymakamı Ömer Bulut, İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, İl Jandarma Komutanı Albay Suat Dönmez, ETSO Lideri Sezai Irmak ve diğer yetkililer katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu