Yaşam

Disney Hulu’nun Tamamını Alıyor: İşte Şaşırtan İndirim Fiyatı

Disney Akla gelen ilk yayın platformu elbette Disney+’tır. Halihazırda bu isimde bir platform varken kimsenin aklına başka bir platform gelmesi mümkün değil. Disney aynı zamanda çevrimiçi bir dizi ve sinema platformudur. Hulu’nun Ayrıca hisselerin %67’sine de sahiptir. Eğlence sektörünün devi Comcast’inElinde kalan hisseleri de satın almak için hazırlık yapıyor.

Walt Disney Şirketi tarafından yapılan açıklamada şirketin, Comcast’e bağlı NBC Universal’in elinde bulunan Hulu hisselerini satın alacağı açıklandı. Comcast, 1 Kasım’daki toplantısında önceki anlaşmalarına uygun olarak Disney’i satın almayı kabul etti. anlaşma yapmak O çağırdı. Disney bu çağrıya hızlı bir şekilde yanıt verdi.

Disney, Hulu’nun tek sahibi olmak için 8,61 milyar dolar ödeyecek

Anlaşma uyarınca Disney’in NBCU’yu satın alması 8,61 milyar dolar Ödeyeceğine söz veriliyor. İki şirket arasında 2019 yılında yapılan anlaşmada Hulu’nun Comcast’in sahip olduğu hisselerinin baz fiyatı olarak 27,5 milyar dolar belirlendi. Comcast’in Disney’e ödemesi gereken mevcut sermaye, yükümlülükler ve diğer ödemeler düşüldüğündeGeriye 8,61 milyar dolar kalıyor.

Her iki şirket de sözleşme şartları üzerinde anlaşmaya varmasına rağmen satış sürecinin tamamlanması 2024’te Tamamlanabilecek gibi görünüyor. Bu büyüklükteki değişimler şirket organizasyonlarını da etkiliyor. Ayrıca 8,61 milyar dolar değerindeki anlaşma, tam olarak ikinci el Doblo’nun noterde satışına benzemiyor, halihazırda Disney+ sahibi olan The Walt Disney’in gerçekleştirmek istediği işlem. onayGereklidir.

Disney gelecekte iki farklı platforma sahip olacak birleştirme Yoluna çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Bazen tüketimi azaltmak ve kullanıcı sayısını artırmak için platformlar birleştirilebilir. Şimdilik Disney’in bu alanda nasıl bir yol izleyeceği belli değil. gizemini koruyorHer ne kadar Disney CEO’su Bob Iger daha önce her iki platformdan da içerik barındıran bir platform fikrinden bahsetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu