Haber

Deprem bölgesindeki öğrenciler için 200 bin kırtasiye seti, 26 milyon ders kitabı ve yardımcı kaynaklar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesindeki öğrencilere bugüne kadar 200 bin kırtasiye seti ulaştırdıklarını, 26 milyon ders kitabı ve yardımcı kaynağın yeniden basılarak dağıtıldığını bildirdi.

Bakan Özer, yaptığı yazılı açıklamada, “Her koşulda eğitime devam” anlayışı doğrultusunda deprem bölgesinde her seviyedeki çocukların ihtiyaçları doğrultusunda prefabrik derslik, çadır ve hastanelerde eğitim ortamları oluşturduklarını belirtti.

Özer şunları söyledi:

“Şu ana kadar depremden etkilenen illerdeki çocuklarımıza 200 bin kırtasiye seti ulaştırdık. Öncelikle sınava hazırlanan çocuklarımız için 11,5 milyon ders kitabı ve yardımcı kaynağı yeniden bastık. diğer illerde de her çocuğumuzun masasında kitap olacak. Toplamda 26 milyon ders kitabı ve yardımcı kaynağı çocuklarımıza ulaştırmış olacağız.”

Bakan Özer, çocukların ihtiyaçları için gece gündüz çalışan bakanlık personeline ve öğretmenlere teşekkürlerini iletti.

1476 puanla Diyarbakır, Kilis ve Şanlıurfa’da eğitim devam ediyor

Öte yandan depremden etkilenen 10 ilde konteyner sınıflar, hastane derslikleri ve prefabrik okulların ortasında 1476 nokta ile Diyarbakır, Kilis ve Şanlıurfa’daki okullarda eğitim sürüyor.

Bu süreçte öğrencilerin ihtiyaç duyduğu kırtasiye setleri ve kitapların Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bölgeye ulaştırılmasına devam ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu