Haber

‘Çinli misin?’ Aldığı Soruya Cevap Sonra Evini ve Şehrini Terk Etti!

Ordu’da yaşadığı öğrenilen 26 yaşındaki Ayşegül A.’nın sosyal medyadan tanıştığı kişiye mesaj atmasıyla hayatı değişti. “Sen cin misin yoksa cin mi?” Konuştuğu kişi Ayşegül’e sorulan İbrahim S., “Evet cinim, senin odanda yaşıyorum.”

Bu cevaptan korkan Ayşegül A., evinden ve yaşadığı şehirden ayrıldı.

Ordu’nun Gölköy ilçesinde yaşayan 26 yaşındaki özel güvenlik görevlisi Ayşegül A, 1 Haziran akşamı Ezgi takma adıyla kullandığı sosyal medya platformu Instagram’dan mesaj aldı.

Karşısındaki kişi İbrahim S.’ydi ama o da Ercan takma adını kullanıyordu. İbrahim S. genç kadına kendisiyle tanışmak istediğini söyleyerek cep telefonu numarasını paylaştı. Hesabına gelen mesaj karşısında şaşıran Ayşegül A., şaka yapıldığını düşünerek, ‘Benimle kiminle buluşacaksın? Sen cin misin yoksa cin mi?’ diye sordu.

Tanışmak istediği kadının ilginç soruları üzerine şakalaşarak yaklaşan İbrahim S., “Evet cinim, senin odanda yaşıyorum.”

Aldığı mesajı gerçek olarak algılayan kadın, hayatının şokunu yaşadı. Polise gideceğini söyledi. Karşı taraf şakaya devam ederek: ‘Polise söylersen onlar da beni göremezler’o cevapladı.

Gelen mesajla psikolojisinin alt üst olduğunu ve Ordu’dan İstanbul’a geldiğini belirten Ayşegül A, şunları söyledi: ‘Dondum, bir ay önce evimde bir muska buldum. Evime giremedim. Benim evimde kaldığını söylediği için kalbim ağzımda evden kaçtım.söz konusu.

‘Rahatsız edici sözler kullandığım için şikayetçiyim’

Yaşadığı olay nedeniyle aşırı korktuğunu ve karşı tarafı engellediğini söyleyen Ayşegül A, ‘Daha önce böyle şeylerden korktuğum için doktora gittim, muayene oldum. Sosyal medyada ruhsal rahatsız edici kelimelerin kullanılmasından şikayetçiyim.savcılığa gitti.

“Sen cin misin?” diye sorduğumda. Onun odasında kaldığımı, bilseydim yapmazdım dedim.

İbrahim S. ise sadece sosyal medya üzerinden kadınlara yazı yazdığını belirtti. ‘Korktuğunu bilseydim yazmazdım. ‘Sen cin misin yoksa cin misin’ diye sorduğumda odasında kaldığımı söyledim. Bilseydim yapmazdım. Daha sonra özür diledim ve korkmasın diye beni canlı görmesini istedim ama o hayal görüyordu.kendini savundu.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, farklı olayla ilgili olarak “kaçırma” suçundan soruşturma başlattı. Olayın genç kadının Ordu’da olduğu sırada geliştiğini belirten savcılık, dosyayı Gölköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu