Haber

‘CHP’yi kim yönetmeli?’ anket! Önemli sonuçlar…

ASAL Araştırma Şirketi tarafından yapılan kamuoyu yoklamasında seçmene “Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlıktan istifa ederse CHP Genel Başkanı olarak kimi görmek istersiniz?” soru yöneltildi. Ekrem İmamoğlu, ankete katılanların yüzde 31,6’sını yanıtladı.

ASAL Araştırma “Türkiye Siyasi Gündem Araştırması” yayınladı. Araştırmada siyasi partilerin seçim esaslarına ilişkin değerlendirmeler, iktidar ve diğer siyasi partiler hakkındaki görüşler ve Temmuz ayı gündem maddelerine yer verildi.

14-25 Temmuz 2023 ortasında Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Balıkesir, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Kırıkkale, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ Trabzon, Van, Yalova ve Zonguldak illerinde 18 yaş ve üzeri 2.520 kişi ile yapılan ankette, “Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanlığından istifa ederse CHP Genel Başkanı olarak kimi görmek istersiniz?”soru yöneltildi.

CHP’NİN GENEL BAŞKANI KİM OLACAK?

Ankete katılanların yüzde 31,6’sı bu sorunun cevabını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu verdi. Bunu yüzde 15,5 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş izledi.

CHP Küme Lideri Özgür Özel yüzde 8,4 oyla üçüncü sırada yer aldı. CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün bu sorusuna yüzde 5,1’lik bir kesim yanıt verdi.

Ekrem İmamoğlu: %31,6
Mansur Yavaşlatma: %15,5
Ücretsiz Özel: %8,4
Mustafa Sarıgül: %5.1
Gürsel Tekin: %3,5
Muharrem İnce:2.6%
Canan Kaftancıoğlu: %2.1
Tanju Özcan:0.9%
Diğer: %5,2
Yanıt Yok: %4,8
Fikrim Yok: %20,3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu