Haber

CHP’li Başarır: Melih Gökçek’in yerine neden kayyum atamadınız?

TBMM Genel Kurulu’nda da gündem Hakkari’ye kayyım atanmasıydı.

TBMM Genel Kurulu’nda, grup başkanvekilleri yerlerinden söz alarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Söz alan CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Hakkari halkının iki ay önce YSK tarafından izin verilen adayı yüzde 49 oyla belediye başkanı seçtiğini belirterek yerine kayyım atanmasına tepki gösterdi.

“Şimdi ‘Terör suçlusu olabilir’ diyorsun. Masumiyet karinesine tamamen aykırı” ifadesini kullanan Başarır şunları söyledi: “Bu kadar muğlak bir durumda meclisini de ‘terör örgütüyle iltisaklı ve suçlu’ ilan ediyorsun, oradan birini seçme hakkını bile vermiyorsun. Bir parça demokrasiyle yönetilen ülkelerde kayyum faşizmdir” dedi.

İstanbul, Ankara ve Balıkesir’in eski büyükşehir belediye başkanlarının ‘FETÖ’yle iltisaklı olduğu için istifa ettirildiğini söyleyen Başarır şöyle devam etti: “Herkes biliyor ki o belediye başkanlarının ‘FETÖ’yle ilişkisi vardı. Ve artık gruplarının da midesi kaldırmıyordu. İstifa ettirdiler. Sana böyle bir demokrasi, başka parti olunca böyle bir demokrasi.

Niye onlara kayyum atanmadı. Melih Gökçek’in yerine neden kayyum atamadınız? FETÖ’nün olimpiyatlarının bangır bangır çağrısını yapıyordu. Samanyolu TV’ye Zaman gazetesine 15 Temmuz’dan sonra para yatırıyordu.

İşte bunun adı bir demokrasi falan değil. Bunun adı darbe.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu