Haber

Bafra’da Yoğun Bakım Sertifikasyon Eğitimi Başladı

Bafra’da Ağır Bakım Sertifikasyon Eğitimi başladı.

Bafra Devlet Hastanesi’nde başlayan eğitimde, Samsun ve Sinop ilçelerinden kursiyerlere 30 gün boyunca 15 gün teorik, 15 gün uygulamalı eğitim verilecek.

İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, eğitim öncesi yaptığı konuşmada, yoğun bakım hemşireliği sertifika eğitimine 9 kursiyerin katıldığını, Karadeniz bölgesindeki eğitimlerin Bafra’da başladığını söyledi.

Bafra Devlet Hastanesi’nin bölgeye hizmet veren tam teşekküllü bir hastane olduğunu belirten Oruç, “Hastanemiz tüm şubelerimizde hizmet vermektedir. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü olarak hastanemizin işini kaliteli hale getirmek ve her türlü desteği vermekle yükümlüyüz. .” söz konusu.

Eğitimlerin devam edeceğini kaydeden Oruç, deprem bölgesindeki çalışmalarla ilgili şunları söyledi:

“İlk dakikadan itibaren arkadaşlarımız Bafra Devlet Hastanesi’nden Adıyaman’a kadar çeşitli bölgelere organize bir şekilde gittiler. Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin tüm sağlık hizmetlerini sürdürdük. Şu anda 3. ekibimiz Adıyaman’a gitti.” , işçi sayımız bu hafta 600’den 700’ün üzerine çıktı. Başta Adıyaman olmak üzere Kahramanmaraş, Malatya, Hatay ve Osmaniye illerine de hizmetlerimizi getirdik.”

Bafra Devlet Hastanesi Başhekim Uzmanı Dr. Alaiddin Domaç, “9 arkadaşımız burada kursa başlayacak, daha sonra bu sayı artacak. Burada verilecek eğitimlerde bilgilerimiz tazelenecek. Destek alarak çalışmalarımıza başladık. hastane çalışanlarının talebi üzerine İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Bakanlığımızın dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu