Yaşam

“Aziz İstanbul” Sergisi Galata Rum Okulu’nda Ziyaretçilerle Buluştu

Galata Rum Okulu’nun açılışı “Aziz İstanbul” standı ile gerçekleşti. Vehbi Koç Vakfı (VKV) ile Athanasios ve Marina Martinos Vakfı’nın (AMMF) desteğiyle düzenlenen ve Galata Rum İlkokulları Vakfı’nın ev sahipliğinde düzenlenen stantta AMMF ve Sadberk Hanım Müzesi koleksiyonlarından İstanbul temalı eserler sergileniyor. . Küratörlüğünü Dr. Fani-Maria Tsigakou ve Sadberk Hanım Müzesi Müdürü Hülya Bilgi’nin üstlendiği stant, 12 Kasım’a kadar ziyarete açık olacak.

Galata Rum Okulu’ndaki “Aziz İstanbul” standının açılış törenine Fener Rum Patriği I. Bartholomew, Athanasios ve Marina Martinos Vakfı (AMMF) Kurucuları Athanasios Martinos ve Marina Martinos, Galata Rum İlkokulları Vakfı Başkanı Meri Komorosano, Koç Holding Onursal Lideri Rahmi katıldı. M Koç, Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel, Koç Holding üst yönetimi, sergi küratörleri Dr. Fani-Maria Tsigakou ve Sadberk Hanım Müze Müdürü Hülya Bilgi.

Restore edilen Galata Rum Okulu’nun açılışı şerefine düzenlenen “Saint İstanbul” standı, 24 Mayıs – 12 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında ziyarete açık kalacak. Dr. Küratörlüğünü Fani-Maria Tsigakou ve Hülya Bilgi 18. ve 19. yüzyıllarda Avrupalı ​​ressamların AMMF koleksiyonlarından ve Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nin o dönemde İstanbul’daki atölyelerde kiliseler için ürettiği koleksiyonundan yağlı boya ve sulu boya tabloları stantta sergilendi. gümüş ve sedef işleri.

Tablolar, Avrupalı ​​ressamların İstanbul’a olan hayranlığını ortaya koyarken, gümüş ve sedef eserler şehrin kendisinin eşsiz eserler üreten bir sanatsal yaratıcılık kaynağı olduğunu gösteriyor. Avrupalı ​​sanatçıların eserleri 18. ve 19. yüzyılların muhteşem İstanbul’unun büyüleyici bir panoramasına hayat verirken, şehirdeki kiliseler için üretilen eserler şehrin kozmopolit karakterini yansıtıyor.

Sergi  Salı ve Pazar günleri 10:00-18:00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu