Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi Granfondo Bisiklet Yarışı’na ev sahipliği yaptı

ANKARA (İGFA) – Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın ikinci etkinliği Ankara’da düzenlendi. “Dekatlon Başkenti Granfondo” Ankara Büyükşehir Belediyesi bisiklet yarışına lojistik destek sağladı. 1.300 sporcunun katıldığı yarışta 1., 2. ve 3. olanlara ödülleri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından takdim edildi.

Etkinlikte konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şunları söyledi: “Hepiniz hoş geldiniz. Bugün Ankara için önemli bir gün. Pek çok farklı şehir ve ülkeden Ankara’ya geldiniz. Hem Ankara’nın tanıtımına katkıda bulundunuz hem de Ankara’da yapılacak spor müsabakalarının ne kadar büyük olacağına örnek oldunuz. Katılımınızdan dolayı herkese çok teşekkür ediyorum, aslında bu etkinliklerin çok daha sık olması gerekiyor.”söz konusu.

YARIŞA BİN 300 YARIŞMACI KATILDI

Etkinlikle ilgili konuşan ABB Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Artunç şunları söyledi: “Başkent Granfondo yarışları ikinci kez Ankara’da yapılıyor. 1.300 sporcunun katılımıyla gerçekleşen bu organizasyona Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak katkı ve destek verdik. İyi bir yarıştı. “Katılan tüm yarışmacılarımıza teşekkür ederiz”Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ise şunları söyledi:

Granfondo amatör bir bisiklet yarışı ama dünyanın kalbi bugün Ankara’da atıyor. Çok sayıda sporcu katıldı. Bunların arasında büyük holding sahipleri de var, asgari ücretle çalışan sporcular da var. Toplumun her kesimi spor aracılığıyla bir araya geldi. Bu organizasyonu Ankara’ya getirenlere şükranlarımı sunuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu