Haber

Almanya’daki Boşnak İslam Derneği, depremzedeler için 282 bin avro bağışta bulundu.

Almanya Boşnak İslam Derneği (IGBD), Türkiye’deki depremzedeler için 282 bin Euro bağışta bulundu.

Merkezi Wiesbaden’de bulunan ve Almanya genelindeki tüm dernekleriyle seferber olan İGBD, deprem bölgesi için yaptığı kampanyalarda topladığı 282 bin Euro’luk bağışı Türk İslam Birliği’nin Beyin Sarsıntılarını Yardım Kampanyası ile afet bölgesine gönderdi. DİTİB).

İGBD Başkanı Zenahir Mrakovic, Türkiye’ye yardım konusunda çok hassas olduklarını ve yardımların sadece camilerde değil, çarşı gibi farklı etkinliklerde de toplandığını söyledi.

Almanya’da toplum tarafından toplanan bu yardımın yüksek meblağlara ulaştığını söyleyen Mrkoviç, “Bugüne kadar toplanan yardımlardan fazlasını topladık. Bu, Boşnakların Türkiye’ye ve Türk insanına olan sevgisini ve sevgisini gösteriyor. Bundan sonra da bu yardımlar toplandı.” , üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız.” dedi.

DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, deprem bölgesine verdikleri destek için İGBD lideri Mrakovic’e teşekkür etti.

Kuzey, “Boşnak İslam Cemiyeti bu felaket karşısında Türkiye’deki kardeşlerini yalnız bırakmadı. Bu bizi çok mutlu etti. Bu bizim kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin bir göstergesidir. Teşekkürlerimizi sunarız.” ve şükran.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu