Ekonomi

Akbank’tan ilk çeyrekte 10,8 milyar TL konsolide net kâr

Bankadan yapılan açıklamada Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil’in ilk çeyrek mali sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerine yer verildi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenleri rahmetle andıklarını, yakınlarına ve millete sağlık dilediklerini kaydeden Binbaşgil, başta arama kurtarma ekipleri olmak üzere bölgede büyük gayretle çalışan herkese teşekkür etti.

Depremin ardından başlatılan yardım seferberliğinde değerli rol oynayan Türk bankacılık şubesinin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını belirten Binbaşgil, facianın ilk anlarından itibaren var gücüyle çalışan Akbank’ın bundan sonra da devam edeceğini vurguladı. deprem yaralarının iyileşmesine ve bölgenin kalkınmasına destek olmak.

“İlk çeyrekte ekonomimize 843 milyar TL kredi desteği sağladık”

Hakan Binbaşgil, 2023’ün ilk çeyreğinde Türkiye ekonomisine sağladıkları kredi tabanını 677 milyar TL’si nakit olmak üzere toplam 843 milyar TL’ye çıkardıklarını bildirdi.

Toplam mevduatlarının 819 milyar TL’ye, aktiflerinin ise 1 trilyon 259 milyar TL’ye ulaştığını kaydeden Binbaşgil, şöyle konuştu: “Yüzde 18,9 seviyesindeki güçlü konsolide sermaye yeterlilik rasyosu ile reel sektörün büyümesine ve gelişmesine destek vermeye devam ettik. Bankamız 2 milyar 375 milyon TL vergi karşılığı ayırarak 10 milyar 711 milyon TL konsolide net kâr elde etti.”açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu