Ekonomi

ABD hisse senedi fonlarından çıkışların yavaşlaması nedeniyle teknoloji sektörü başı çekiyor

ABD’de hisse senedi fonları, 24 Ocak’a kadar 3,04 milyar dolar ile üst üste dördüncü haftada net para çıkışı yaşadı. Bu rakam, son dört haftadaki en düşük çıkış seviyesini temsil ediyor ve özellikle Wall Street’te yaşanan yükselişle örtüşüyor. teknoloji sektörü. Rally, Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (NYSE:TSM) ve Superior Micro Computer (NASDAQ:SMCI), çekilen fonların boyutunun azaltılmasına yardımcı olan şirketlerin olumlu varsayımlarını takip etti.

ABD tazminat fonları 2,76 milyar dolarlık net çıkışla son beş haftanın en büyük çıkışını yaşarken, büyüme fonları ise 1,42 milyar dolar çekerek çıkış serisini kırdı. Büyüme fonlarına yönelik bu giriş, son dört haftada görülen ilk giriş oldu.

Teknoloji sektörü, güçlü yatırımcı ilgisine işaret ederek son altı haftanın en yüksek seviyesi olan 1,27 milyar dolarlık net girişle öne çıktı. Öte yandan sağlık ve sanayi gibi sektörler aynı dönemde net çıktılarla aynı başarıyı gösteremedi.

Tahvil fonları yükseliş eğilimini sürdürdü; ABD tahvil fonları üst üste beşinci haftada toplam 3,4 milyar dolarlık net alım gördü. Tahvil piyasasında, ABD kısa/orta vadeli hükümet ve hazine fonları ile kısa/orta vadeli yatırım yapılabilir fonlar özellikle popülerdi ve sırasıyla yaklaşık 3,02 milyar dolar ve 1,12 milyar dolarlık giriş elde etti. Ancak enflasyon korumalı fonlarda yatırımcıların yaklaşık 375 milyon dolar çekmesiyle farklı bir trend görüldü.

Fon çıkışları ABD para piyasasına da sıçradı; yatırımcılar toplam net 9,06 milyar $’ı geri çekti; bu da net satışların üst üste ikinci hafta da devam ettiğini gösteriyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu